Powiększanie ust – poznaj najlepsze metody!

1 listopada 2023
Kobieta o wyrazistych ustach po zabiegu powiększania ust. Pl

Kształtne i podkreślone usta w istotny sposób wpływają na estetykę twarzy. Modelowanie i powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jakie są metody powiększania ust? Którą z nich wybrać i jakich efektów można oczekiwać?

Powiększanie czy modelowanie ust?

Zarówno zabieg powiększania, jak i modelowania ust wpływa na ich wygląd, kształt, a nawet na rozmiar. Obie procedury różnią się jednak pod względem szczegółów.

 • Powiększanie ust jest polecane tym osobom, które nie są zadowolone z naturalnego rozmiaru ust. Może być przeprowadzone przy pomocy różnych technik (mniej lub bardziej inwazyjnych).
 • Modelowanie ust może wiązać się z ich jednoczesnym powiększeniem, ale niekoniecznie. Samo korygowanie kształtu ust doskonale sprawdza się jako metoda podnoszenia kącików lub wyrównywania asymetrii.

Chociaż terminy te bywają stosowane wymiennie, oznaczają jednak nieco inny zakres zabiegu. Zanim zdecydujesz się na któryś z nich, skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej.

Jakie są metody powiększania ust?

Istnieje kilka różnych sposobów na to, by uzyskać efekt powiększonych, kształtnych i pełniejszych ust. Niektóre metody zapewniają trwałe efekty, ale wymagają użycia skalpela. Inne mają niski poziom inwazyjności, ale ich efekty utrzymują się tylko przez określony czas.

Metody powiększania ust – zabiegi małoinwazyjne

 • Powiększanie ust kwasem hialuronowym – to jedna z najpopularniejszych technik na poprawę kształtu ust, jak również na ich powiększenie. Zabieg polega na iniekcji kwasu hialuronowego w wybrany obszar czerwieni wargowej. Istnieje kilka różnych technik powiększania ust kwasem hialuronowym. Do najpopularniejszych należą: Russian Lips (jest to modelowanie ust na płasko, co pozwala na powiększenie czerwieni wargowej bez zwiększania wypukłości ust) oraz Baby Doll Lips (to zabieg akcentujący środkową część ust).
 • Powiększanie ust z użyciem własnej tkanki tłuszczowej – procedura przebiega podobnie, jak zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. W jej ramach stosowana jest iniekcja preparatem, który pochodzi z własnych tkanek tłuszczowych pacjenta. Zabieg z użyciem tłuszczu pozwala na zwiększenie objętości ust, ale nie jest możliwa tak dokładna korekta kształtu i modelowanie, jak wówczas, gdy zastosowany zostanie kwas hialuronowy.

Którą metodę o niskiej inwazyjności wybrać? Trudno wskazać najlepszą z nich. Zabieg z kwasem hialuronowym pozwala na wymodelowanie ust, jak również na ich powiększenie, dlatego sprawdza się doskonale u osób, które potrzebują czegoś więcej niż tylko powiększenia ust. Efekty tej procedury nie są jednak trwałe – iniekcje trzeba powtarzać dla podtrzymania rezultatów. Z kolei powiększanie ust własnym tłuszczem nie pozwala na zmianę kształtu warg, ale za to gwarantuje dość naturalny efekt wypełnienia, które w dużej mierze będzie utrzymywało się na stałe! Szacuje się, że nawet połowa wstrzykniętego tłuszczu zostanie przyswojona na stałe.

Chirurgiczne metody powiększania ust

Są bardziej inwazyjne od stosowania wypełniaczy, ale ich efekty są trwałe. Jedną z chirurgicznych metod, które cieszą się sporą popularnością, jest tak zwana technika Bull Horn Lip Lift. Zabieg ten polega na zmniejszeniu odległości pomiędzy nosem i górną wargą, a także na jej lekkim powiększeniu i podkreśleniu. Inną techniką chirurgicznego powiększania ust, która nie jest już jednak zbyt często wykonywana, jest wszczepienie silikonowych implantów.

Metody chirurgicznego powiększania i modelowania ust, choć dają trwałe efekty, są bardziej inwazyjne, niż zabiegi polegające na iniekcji. Po każdej interwencji chirurgicznej pozostają blizny – co prawda niewielkie, ale trzeba liczyć się z ich obecnością. Jeśli natomiast zastanawia Cię, czy powiększanie ust boli, to nie martw się – każdy rodzaj zabiegu przeprowadzany jest z użyciem odpowiedniej metody znieczulenia.

Ile kosztuje powiększanie ust i czy warto?

Dokładna cena za powiększenie ust jest uzależniona od wybranej metody, jak również od paru innych czynników. Spore znaczenie ma już to, na którą klinikę się zdecydujesz, ale też spodziewane rezultaty. Na jaki wydatek się przygotować?

 • Powiększanie ust za pomocą iniekcji z kwasem hialuronowym to koszt od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Im większa ilość preparatu będzie potrzebna, tym wyższa może być cena tej procedury.
 • Cena za powiększanie ust tłuszczem jest wyższa niż za iniekcję kwasu hialuronowego, ale za to efekty są po części trwałe. Jeśli interesuje Cię ta metoda, przygotuj się na wydatek od dwóch do pięciu tysięcy złotych. Dokładna cena jest uzależniona od ilości preparatu, jaki trzeba będzie pobrać i wstrzyknąć, ale też od tego, na jaki rodzaj znieczulenia się zdecydujesz.
 • Chirurgiczne powiększanie ust należy do najdroższych opcji, ale jest to z założenia zabieg jednorazowy. Bullhorn lip lift to koszt około pięciu lub sześciu tysięcy złotych.

Nie masz pewności, czy warto zdecydować się na powiększenie ust? To pytanie, na które musisz odpowiedzieć samodzielnie lub w oparciu o konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.

Jakie są zalecenia po powiększaniu ust?

Dokładne zalecenia po zabiegu powiększania ust są uzależnione od wybranej metody i otrzymasz je od lekarza przeprowadzającego zabieg. Są jednak pewne zalecenia ogólne, z którymi możesz zapoznać się już teraz. Co robić, a czego nie robić po zabiegu powiększania ust?

 • Unikaj dotykania ust.
 • Pij dużo wody.
 • Ogranicz wysiłek fizyczny.
 • Wypoczywaj.
 • Ogranicz makijaż ust.
 • Stosuj się do zaleceń lekarza. Jeśli to konieczne, staw się na wizytę kontrolną we wskazanym terminie.

Karol Popko

Karol Popko to doświadczony autor, którego pióro błyszczy w świecie lifestyle'u od wielu lat. Dzięki swojej praktyce copywriterskiej i wnikliwemu spojrzeniu na trendy, nie tylko dzieli się on praktycznymi wskazówkami, ale również otwiera przed czytelnikami głębsze rozumienie tych tematów. Według Karola piękno można znaleźć wszędzie, a życie warto celebrować z pasją i stylem.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *