Usuwanie makijażu permanentnego – na czym polega?
Perfekcyjnie pomalowane usta albo idealnie podkreślone brwi każdego dnia i to bez wysiłku? Takie efekty może zapewnić makijaż permanentny. Niestety – jeśli przeprowadzi go osoba bez doświadczenia albo nie zastosujesz się do zaleceń pozabiegowych, trwały make-up, zamiast podkreślać urodę, pogorszy Twoje samopoczucie. Wtedy warto zdecydować się na usuwanie makijażu permanentnego. Dowiedz się więcej na temat tego zabiegu.
Makijaż permanentny, czyli jaki?
Makijaż permanentny, określany inaczej jako mikropigmentacja, jest techniką kosmetyczną, która ma na celu podkreślenie wybranych partii twarzy. Najczęściej jest on wykonywany na brwiach, powiekach i ustach. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych pigmentów, których zadaniem jest uwydatnienie walorów urody lub zniwelowanie widocznych na twarzy niedoskonałości. Decydują się na niego między innymi te osoby, które z różnych powodów utraciły włosy w okolicach brwi czy rzęs, ale nie tylko. Makijaż permanentny to wygodna opcja dla osób, które żyją w biegu, mają sporo obowiązków, ale chcą dobrze wyglądać każdego dnia.
Usuwanie makijażu permanentnego brwi, ust i nie tylko
Jeśli efekty zabiegu mikropigmentacji Cię nie satysfakcjonują lub chcesz zmienić swój wygląd, możesz zdecydować się na zabieg usunięcia makijażu permanentnego. Warto rozważyć go również, jeśli tatuaż kosmetyczny został wykonany już jakiś czas temu i po prostu przestał Ci się już podobać. Usunięcie makijażu permanentnego to sposób na pozbycie się barwników, które zostały wprowadzone pod skórę w określonych obszarach twarzy.
Metody usuwania makijażu permanentnego
Makijaż permanentny możesz zlikwidować na kilka sposobów:
- mechanicznie,
- stosując specjalne preparaty chemiczne,
- przy użyciu lasera.
Pierwsze dwie metody są jednak dość czasochłonne, a ponadto często nie dają oczekiwanych rezultatów. Za najbardziej skuteczny sposób zlikwidowania wprowadzonego pod skórę pigmentu większość specjalistów uznaje laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Na czym ono polega? Fala światła lasera działa na pigment, zmienia barwnik w energię kinetyczną, a następnie rozbija go na drobne kawałki, które organizm samodzielnie usuwa.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – przebieg zabiegu
Każdy zabieg kosmetyczny lub z zakresu medycyny estetycznej jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Podczas niej specjalista omówi z Tobą jego przebieg i udzieli Ci zaleceń dotyczących rekonwalescencji.
Jak przebiega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?
W pierwszej kolejności lekarz nakłada żel znieczulający na obszar, z którego usuwany jest pigment. Kolejny krok to naświetlanie konkretnych partii skóry. Cały zabieg trwa od kilku minut do pół godziny, co jest uzależnione od wielkości obszaru, na którym jest on przeprowadzany oraz od głębokości zmian. Co ważne, by osiągnąć jak najlepsze efekty, całą procedurę trzeba powtórzyć – od 3 do 8 razy w zależności od konkretnego przypadku.
Usuwanie makijażu permanentnego ust i innych partii twarzy – wskazania
Wskazaniami do usunięcia makijażu permanentnego są:
- Nieprawidłowo lub niestarannie wykonana mikropigmentacja.
- Nieatrakcyjny wygląd makijażu permanentnego.
- Zwiotczała skóra w miejscach poddanych zabiegowi.
Przeciwwskazania do usunięcia makijażu permanentnego
Zanim zdecydujesz się usunąć makijaż permanentny, upewnij się, że nie masz ku temu przeciwwskazań. Należą do nich:
- Okres ciąży i laktacji.
- Świeża opalenizna na twarzy.
- Niedawno wykonana henna w miejscu, które ma być poddane zabiegowi.
- Inne niedawno przeprowadzone zabiegi kosmetyczne twarzy – na przykład peeling chemiczny czy mikrodermabrazja.
- Infekcje skóry w obszarach, z których ma być usunięty makijaż permanentny.
- Cukrzyca.
- Przyjmowanie niektórych leków – między innymi stosowanych w leczeniu alergii.
- Nowotwory skóry.
Rekonwalescencja po usunięciu makijażu permanentnego
Po zabiegu usunięcia makijażu permanentnego musisz koniecznie stosować się do zaleceń specjalisty, który go wykonał. Przede wszystkim przez dobę po jego przeprowadzeniu, bardzo delikatnie traktuj skórę twarzy – nie dotykaj miejsc, z których został usunięty pigment i nie maluj ich. Ponadto przez przynajmniej 2 tygodnie po usunięciu makijażu permanentnego nie korzystaj z basenu, solarium, sauny i siłowni, a także zrezygnuj z kąpieli słonecznych. Przestrzegając tych zasad, zredukujesz ryzyko ewentualnych powikłań pozabiegowych.
Dodaj komentarz