Sprawdzone sposoby na opadające policzki
Opadające policzki, które bywają określane mianem „chomików”, mogą w niekorzystny sposób wpływać na rysy twarzy. Jakie są przyczyny opadania policzków? W jaki sposób można je unieść i przywrócić im jędrność?
Skąd się biorą opadające policzki?
Chomiki na twarzy pojawiają się najczęściej na skutek naturalnych procesów starzenia się skóry. Wraz z upływem lat obniża się produkcja kolagenu i elastyny, skóra traci napięcie oraz gęstość. Policzki są wypełnione naturalnymi poduszeczkami tłuszczowymi. Gdy opinająca je skóra ulega zwiotczeniu, policzki zaczynają opadać.
Naturalne procesy starzenia skóry to tylko jeden z czynników, które wpływają na opadanie policzków. Zdarza się nawet, choć niezbyt często, zauważyć u niektórych osób opadające policzki w młodym wieku.
Jakie dodatkowe czynniki wpływają więc na opadanie policzków?
- Wahania wagi – przede wszystkim nagłe chudnięcie, które może powodować utratę tkanki tłuszczowej z twarzy (także z okolicy policzków).
- Zmiany i problemy hormonalne – bywają przyczyną różnorodnych problemów skórnych i mogą przyczyniać się też do przyspieszonych procesów starzenia się skóry.
- Uwarunkowania genetyczne – jeśli opadające policzki dotyczą także Twoich krewnych, problem ten może wystąpić także u Ciebie.
W jaki sposób opadające policzki wpływają na wygląd twarzy?
Przede wszystkim zaburzają jej proporcje oraz dotychczasowe rysy. Gdy policzki zauważalnie się obniżą, dolna część twarzy staje się szersza. Zmianie ulegają więc rysy twarzy oraz jej owal. Podkreśleniu mogą ulec także zmarszczki i bruzdy – przede wszystkim nosowo-wargowe.
Jak zniwelować efekt opadających policzków?
Na Twojej twarzy widać już pierwsze objawy tworzenia się chomików? Pewnie zastanawia Cię, czy to proces, który można zahamować lub nawet cofnąć. Dobra wiadomość jest taka, że współczesna medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o niwelowanie opadających policzków.
Zabiegi na opadające policzki
- Lipolifting twarzy – czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej w okolice policzków. To naturalny i minimalnie inwazyjny zabieg na opadające policzki, który wykonuje się przy pomocy iniekcji. Jego efekty są widoczne praktycznie od razu i mogą się utrzymywać nawet przez wiele lat.
- Wolumetria – czyli metoda polegająca na iniekcji kwasu hialuronowego, by następnie wykonać masaż i modelowanie rysów twarzy. Wolumetria może być wykonana na całej twarzy albo skupiać się na jej wybranym obszarze – takie szczegóły ustalisz z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg.
- Nici liftingujące – ich rolą jest zarówno podniesienie policzków, jak i pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, dzięki czemu wzmaga się produkcja kolagenu. Zastosowanie nici liftingujących zapewnia efekt nawet na trzy lata.
- Lifting twarzy – klasyczny zabieg chirurgiczny, który zapewnia trwałe efekty. W jego ramach można unieść policzki, usunąć nadmiar luźnej skóry i poprawić owal twarzy. Jest to metoda inwazyjna i wymagająca rekonwalescencji, ale zapewniająca trwały i bardzo wyraźny efekt.
Bez względu na to, na który zabieg na opadające policzki chomiki się zdecydujesz, zadbaj również o odpowiednią profilaktykę i pielęgnację po zabiegu, by efekty utrzymywały się jak najdłużej.
Opadające policzki – domowe sposoby i profilaktyka
Naturalnych procesów starzenia się skóry nie da się uniknąć. Można je jednak radykalnie opóźnić i to nie tylko przy pomocy kosztownych i skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Równie ważna i bardzo skuteczna jest także profilaktyka – łącząca w sobie metody domowe i kosmetyczne. Co robić, a czego nie robić, by opóźnić opadanie policzków?
- Dbaj o cerę – stosuj kosmetyki dopasowane do jej rodzaju.
- Chroń skórę przed promieniowaniem UV – to jeden z głównych winowajców przyspieszenia procesów starzenia się skóry.
- Wykonuj zabiegi pielęgnacyjne – na przykład mezoterapię, maski i peelingi kosmetyczne.
- Stosuj kosmetyki przeciwdziałające zmarszczkom – nawet wówczas, gdy Twoja cera wygląda jeszcze młodo. Pamiętaj o tym, że proces powstawania zmarszczek i utrata gęstości skóry nie odbywa się dynamicznie, ale postępuje stopniowo. Dostarczanie skórze substancji odżywczych, regenerujących i ujędrniających pozwala opóźnić ten moment.
- Odżywiaj się zdrowo – postaw na dietę bogatą w owoce i warzywa. Sięgaj po zdrowe tłuszcze, produkty pełnoziarniste i unikaj żywności przetworzonej.
- Ogranicz używki – przede wszystkim palenie papierosów i picie alkoholu. Nie przesadzaj również z ilością wypijanej kawy.
- Wysypiaj się – sen to zdrowie i młodzieńczy wygląd.
A jeśli nawet, pomimo wszystkich tych starań, w końcu dopadną Cię pierwsze oznaki starzenia się skóry, nie martw się. Niektóre zmarszczki dodają uroku, a to, co będzie Cię irytowało, zawsze można zniwelować przy pomocy licznych zabiegów kosmetycznych i z zakresu medycyny estetycznej.
Dodaj komentarz