Na czym polega endermologia? Efekty, cena i wskazania do zabiegu

17 października 2023
 Kobieta ciesząca się pięknym i smukłym ciałem po zabiegu endermologii. Pl Source: VistaCreate

Jedną z metod modelowania sylwetki jest właśnie endermologia. Zabieg ten cieszy się sporą popularnością wśród osób, które chcą pozbyć się cellulitu lub wysmuklić wybrane partie ciała. Na czym polega endermologia? Jakie są wskazania i przeciwskazania do zabiegu?

Endermologia – co to takiego?

Zabieg określany mianem endermologii to nic innego, jak profesjonalny masaż podciśnieniowy, który jest wykonywany przy pomocy specjalistycznej aparatury. Urządzenia do endermologii są wyposażone w głowice wytwarzające podciśnienie.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Ponieważ masaż podciśnieniowy wywiera intensywny wpływ na skórę, podczas zabiegu stosowane są specjalne kombinezony ochronne. Dokładny przebieg procedury jest uzależniony od tego, na jakim obszarze skóry jest wykonywana i jaki jest cel zabiegu.

Specjalne głowice wykonują równocześnie masaż mechaniczny oraz w podciśnieniu, dzięki czemu intensywnie oddziałują na tkanki skórne i podskórne. Podczas zabiegu praca urządzenia jest kontrolowana przez specjalistę, a same głowice wyposażone są w czujniki ochronne, by oddziaływanie podciśnienia nie było zbyt intensywne.

Jakie są rezultaty masażu podciśnieniowego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co można zyskać, decydując się na zabieg, jakim jest endermologia. Efekty są uzależnione od wcześniejszej kondycji skóry, a także od liczby wykonanych zabiegów. Jakich korzyści można się spodziewać?

  • Redukcji cellulitu – masaż próżniowy pozwala na wygładzenie „pomarańczowej skórki”. Intensywnie oddziałuje na tkanki podskórne, poprawia napięcie skóry oraz modeluje sylwetkę.
  • Poprawy krążenia limfy i zminimalizowania obrzęków – intensywny masaż próżniowy poprawia krążenie krwi oraz limfy. Jeśli na ciele występują obrzęki limfatyczne, również jest to sposób na ich minimalizowanie.
  • Ujędrnienia skóry – endermologia pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny. Procesy te wpływają na ujędrnienie i lepsze napięcie skóry.

Wskazania i przeciwskazania do masażu podciśnieniowego

Przed każdym zabiegiem kosmetycznym lub z zakresu medycyny estetycznej, warto upewnić się, że jego wykonanie będzie dla Ciebie wskazane i korzystne. Możesz poruszyć tę kwestię podczas konsultacji z lekarzem – na przykład dermatologiem – albo omówić ją podczas rozmowy ze specjalistą, jaka zawsze poprzedza wykonanie jakiegokolwiek zabiegu.

Endermologia – wskazania:

  • Cellulit wodny lub tłuszczowy – oporny na inne metody redukcji.
  • Utrata jędrności i gęstości skóry.
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej, która nie ulega redukcji pomimo ćwiczeń i diet.
  • Dolegliwości bólowe ze strony stawów i obrzęki.

Endermologia – przeciwskazania:

  • Choroby nowotworowe – przede wszystkim aktywne. W przypadku wyleczonych zmian nowotworowych, przed skorzystaniem z endermologii, warto skonsultować się ze swoim onkologiem.
  • Okres ciąży i karmienia piersią.
  • Zapalenie żył, zakrzepica, niewydolność żylna.
  • Kruchość naczyń krwionośnych, skłonność do powstawania pajączków.
  • Bielactwo
  • Stosowanie leków rozrzedzających krew.

Ile kosztuje masaż próżniowy? Czy warto?

Jeśli chodzi o zabiegi takie, jak endermologia, cena jest uzależniona od kilku czynników. Wpływ na nią może mieć standard i lokalizacja kliniki, wielkość obszaru ciała, który będzie poddawany masażowi, a także to, czy od razu zdecydujesz się na zakup serii zabiegów, czy też na pojedynczą realizację.

Koszt pojedynczego zabiegu endermologii na całe ciało wynosi najczęściej od 150 złotych w górę. W serii zabiegi są przystępniejsze cenowo. Wiele klinik nie pobiera wówczas opłaty za kombinezon, który należy przynosić ze sobą na każdy masaż. Jeśli natomiast interesuje Cię masaż podciśnieniowy niewielkiego fragmentu ciała (na przykład pośladków lub brzucha), cena będzie niższa.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na pojedynczy zabieg endermologii lub od razu na całą serię. Nie da się ukryć, że dopiero wykonanie kilku lub kilkunastu zabiegów może przynieść bardzo wyraźne rezultaty. Masaż w podciśnieniu na pewno jest jedną z tych procedur, którą warto wypróbować, jeśli pragnie się wygładzić cellulit, poprawić napięcie skóry lub usprawnić krążenie limfy.

Karol Popko

Karol Popko to doświadczony autor, którego pióro błyszczy w świecie lifestyle'u od wielu lat. Dzięki swojej praktyce copywriterskiej i wnikliwemu spojrzeniu na trendy, nie tylko dzieli się on praktycznymi wskazówkami, ale również otwiera przed czytelnikami głębsze rozumienie tych tematów. Według Karola piękno można znaleźć wszędzie, a życie warto celebrować z pasją i stylem.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *